26 Nisan 2011 Salı

Yeni Görüntü ve Notlar


- Bazen kimi sınırlandırmalar bizi daha özgürleştirir. Bir odanın kapısını kapatmak mesela, bizi bir asansöre tek başımıza binmiş kadar rahatlatır. Sevgiye inanmıyor değilim ama bence çoğunlukla yaptığımız birbirimize katlanmaya çalışmak. “Cehennem başkalarıdır” diyen Sartre haklı olmalı…

- Hepimiz zaman zaman bir kaçık olduğumuzu düşünürüz, bilmeden, ukalaca. Ben ise bu aralar gerçekten bir deli olabileceğim ihtimali üzerine düşünüyorum. Ya gerçekse bütün bunlar? Başıma gelen her şeyin gerçek olması mı yoksa bir izdüşüm olması mı beni daha çok üzerdi kestiremiyorum artık. Bir insan delirdiğinde delirdiğini fark edebilir mi? Bence ruhumuz, gölgemiz. Tabii bunun bir önemi kaldıysa…

- İnsanlar bugün benim yaşıma geldiklerinde hayatlarının geri kalanını nasıl yaşayacaklarını seçiyorlar. Ben belirsizliği seviyorum. Seçmemeyi seçiyorum. Hep bir sonraki hareketimizi yaşıyoruz. Her yapacağımız planlı. Mesela; ‘’Ben birazdan bu araçtan inecek ve biraz işeyeceğim. Sonra da bir kahvaltı yaparım. Karışık tost var mıdır acaba?’’ diye düşünüyoruz. Ben yaşamın ve tostun her türlü halini seviyorum. Hemen hemen her gün çalar saatlerle kalkan bir toplumuz, onları kuruyor ve uyuyoruz. Bence kadranları kaldırmalıyız. Saat kadar totaliter bir araç daha yok. Pek vaktimiz kalmadı, yaşamaya gecikiyoruz ve ben mutlu uyanmak istiyorum.

İnsanların beni sevmesini değil, anlamasını istiyorum. Yeni kitabım bitmek üzere. Yarı otobiyografik-dramatik ve eleştirel bir kitap. Çok iyi bir iş olarak çıkmasını istediğimden yayınlatmak ve tamamen BİTTİ demek için aceleye getirmiyorum. Ama az kaldı. Galiba. Kesinlikle.

3 yorum:

Bahanur dedi ki...

Belirsizlik en güzelidir zaten. Önceden çizilmiş bir yol, seni güven çemberinde tutmaktan başka bir işe yaramaz. Belirsizliği seçmen güzel bu yüzden. Hala arayış duygusunu yitirmemişsin demektir. Kitap işine gelince: yazmaktan asla geri durma, ne konuda olursa olsun. Yazdıkça ve okudukça insanız kim ne derse desin!

Barış ve Sevgi,

Bahanur

Adsız dedi ki...

Yeni Görüntü nedir ya?

Colorado Hospital dedi ki...

Böbreğini satmak istiyor musun? Bir fırsat için arıyorsunuz
Mali bölünme nedeniyle böbreğini para için sat ve sen de
ne yapacağımı biliyorum, sonra bugün bize ulaşın ve size teklif edeceğiz
senin Kidney için iyi bir miktar. Benim adım (Dr Maureen) bir Phrenologist
Colorado hastanesinde. Hastanemiz Böbrek Cerrahisinde uzmanlaşmıştır.
ve ayrıca, böbreklerin satın alınması ve transplantasyonu ile
yaşayan ve karşılık gelen bağışçı. Satış ile ilgileniyorsanız veya
böbrek satın almaktan lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin
E-posta: coloradohospital@gmail.com
Teşekkürler,
YÖNETİM.